Roztahování

Roztahování uší.

28. srpna 2013 v 14:59 | H.

Roztahování ušisek.

Jsou o tom všelijaké weby s návody jak si správně uši roztáhnout. Chtěla bych k tomu napsat své názory a jak uši roztahuju já. Roztahuji už rok, jsem na 15 mm a momentálně se chci dostat na 20mm. Začala jsem na fimu a teď to postupně střídám s plastem.

Roztahovat by se správně mělo po milimetru, ale bohužel znám i lidi, co to prasí a rvou tam větší roztahováky o 2 - 3 mm hlava nehlava. To my moc hlava nebere, pak jsou uši zajizvené a s tím se už nehne. A když se nezajizví, tak vznikne blow out a to už vůbec není pěkné. Kůže místo aby se pořádně roztáhla se "shrnuje" a to už se těžko dává pryč. Dále masírovat. Masírovat masírovat masírovat. Prostě tak 1 - 2x denně vytáhnout z ucha roztahovák a díru promnout mezi prsty, aby se kůže pořádně prokrvila. Pak jsou z toho takový scvrklý hnusy a to nechcem, že. Při roztahování je dobré si uši (klidně i roztahovák) namazat. Já osobně používám konopnou mast a i kamarádka mi doporučovala olejíčet, nebo mastičku (?) z konopí. Má hojivé účinky a ucho se tím lépe roztáhne. Může se ovšem i použít obyčejný krém, nebo přítel používá včelí vosk (taky dobrý na hojení). K tomu včelímu vosku.. Jednu dobu jsem měla ucho dost nepěkné a nevěděla jsem co s tím, přítel mi pujčil tu mast a za týden (no, ani ne za týden) bylo po problému.
Proč vám díra v uchu smrdí? No, na to jsem se dřív ptala taky. Plast, fimo apod. asi není moc do ucha super a nepohlcuje zápach tolik, jako dřevo. Proto, jestli vás štve, že ucho nevoní po liliích, pořiďte si dřevěný roztahováky. Co se týče ještě toho roztahování, je prý fajn, když se ucho roztahuje a zároveň stahuje. No, je to asi tak. Narvete tam větší roztahovák, budete ho tam mít několik dní (3-4) a pak tam zas fouknete menší roztahovák. Je to prý dobrý, aby nevznikal již zmiňovaný blow out a ucho bude vypadat pěkně. Já to ovšem nedělám. Ale tak ta rada na konec.... Nespěchejte. Pokud chcete, aby vaše ucho bylo pěkné, ikdyž vytáhnete roztahovák, roztahujte pomalu a po milimetru. Používete hojící mastičky a ucho roztahujte a stahujte.

:::::::::::::Ukázka blow outu:::::::::::::
 
 

Reklama